Участь у Project_Hub

У межах проведених воркшопів за тематикою Програми ЄС  Еразмус+ напряму Module Jean Monnet 2024 для науково-педагогічних працівників Університету Огієнка був сформований банк ідей проєктів у галузі студій Європейського Союзу. Прийняли у ньому участь і викладачі кафедри географії та методики її викладання.

Науково-педагогічні працівники ознайомились із особливостями роботи в межах Програми ЄС Еразмус+, обрали пріоритети програми, визначили спільні наукові інтереси та їх дотичність до засадничих ідей ролі ЄС в Україні як країни кандидата на вступ до Європейського Союзу, розпочали роботу над формуванням проєктних заявок, налагодили процеси командної роботи, розподілили обов’язки задля успішної аплікації проєктних заявок, визначили переваги горизонтальної співпраці та критерії оцінки якості роботи команди.

Попереду багато плідної та ефективної роботи на успішний результат задля ПЕРЕМОГИ!

Науково-методичний семінар «Ціннісний підхід при формуванні фізико-географічних уявлень та понять»

Одним із вагомих чинників забезпечення якості освіти є ефективна співпраця з органами місцевого самоврядування.
28 березня в межах співпраці з учителями Дунаєвецького ліцею Новодунаєвецької селищної ради Хмельницької області відбувся науково-методичний семінар «Ціннісний підхід при формуванні фізико-географічних уявлень та понять». Освітяни мали можливість дізнатися про нові підходи та технології, що дозволяють зробити освітній процес більш ефективним і цікавим.
Щодо ціннісного підходу при формуванні понять про фізико-географічні об’єкти педагогам розповів завідувач кафедри географії та методики її викладання, кандидат географічних наук, доцент Ігор Касіяник. Він підкреслив важливість переосмислення змісту та процесу навчання і виховання відповідно до очікувань, які диктує світове й вітчизняне суспільство.
Із нестандартними методами навчання ознайомила завідувач кафедри біології та екології, кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Казанішена, яка акцентувала увагу слухачів на необхідності застосування нових підходів у роботі з учнями.
Про роль історії в структурі шкільної освіти та важливість запозичення іноземного досвіду освітянам повідомив кандидат історичних наук, доцент Іван Боровець.
За підсумками семінару учасники отримали сертифікати.
Сподіваємось на подальшу співпрацю у сфері покращення освітніх технологій та обміну досвідом адаптації до кризових явищ у системі освітньої роботи!

Гостьова лекція «За межами знань: унікальні форми та види грошей»

27 березня, у рамках святкування Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week), для здобувачів освіти була проведена відкрита гостьова лекція на тему «За межами знань: унікальні форми та види грошей». Лектором виступив географ і колекціонер-аматор Володимир Мисько.

Під час лекції Володимир Зіновійович ознайомив присутніх з сучасними валютами світу, розповів про особливості зображень на банкнотах і монетах, деталі їх карбування та друкування, а також про рівні захисту. Основним моментом зустрічі стала демонстрація його вражаючої колекції сучасних монет, зібраних з різних країн світу — від Австралії до Канади, від Аргентини до Японії. У колекції були представлені такі рідкісні екземпляри, як 0 євро, американські квотери, болгарські леви, чеські крони, єгипетські фунти, угорські форинти, казахстанські тенге, румунські бані, дирхами ОАЕ та багато інших. Особливе місце в колекції займають пам’ятні та ювілейні монети НБУ.

Не менш захоплюючою була колекція банкнот, серед яких, окрім британських фунтів стерлінгів, американських доларів та польських злотих, студенти мали змогу побачити грузинські ларі, ізраїльські шекелі, таджицькі сомони, індійські рупії та більш екзотичні валюти, такі як південноафриканський ранд, мадагаскарський аріарі та фіджійський долар. Також було зазначено, що останніми роками багато країн переходять від паперових до полімерних (пластикових) банкнот.

Учасники заходу залишилися під великим враженням від лекції, висловили подяку спікеру та побажали йому подальшого успішного поповнення колекції.

 

Щорічна звітна наукова конференція викладачів, докторантів та аспірантів за підсумками НДР

13 березня 2024 року відбулась звітна наукова конференція викладачів, докторантів та аспірантів за підсумками НДР. Керівником підсекції “Географія та методика її викладання” був завідувач кафедри Ігор КАСІЯНИК, кандидат географічних наук, доцент.

Заслухали такі доповіді:
Пропедевтика природничо-географічної підготовки в 5–6 класах закладів загальної середньої освіти (Вадим МЕНДЕРЕЦЬКИЙ, доктор педагогічних наук, професор)

Подільська каменесамоцвітна сировина (Ігор КАСІЯНИК, кандидат географічних наук, доцент)

Поширення пилку рідкісної реліктової рослини Ephedra distschya L. у голоценових відкладах Придністров’я (Ганна ЧЕРНЮК, кандидат географічних наук, доцент)

Оцінка ГТК зволоження вегетаційного періоду на території Хмельницької області (Ганна ЧЕРНЮК, кандидат географічних наук, доцент Ігор КАСІЯНИК, кандидат географічних наук, доцент Борис МАТВІЙЧУК, асистент)

Локальний прояв температурних інверсій в умовах Середнього Придністер’я
(Владислав ГАРБАР, кандидат географічних наук)

Міграційні процеси в Україні після повномасштабного вторгнення (Андрій ЛІСОВСЬКИЙ, кандидат географічних наук)

Сучасний стан ландшафтно-геохімічних досліджень Хмельницької області (Станіслав ПРИДЕТКЕВИЧ, кандидат географічних наук, Юлія ПРИДЕТКЕВИЧ, асистент, ЗВО «Подільський державний університет»)

Суспільно-географічні аспекти релокації бізнесу в Україні в умовах війни (Борис МАТВІЙЧУК, асистент)

Географія типів лісу Державного підприємства «Кам’янець-Подільського лісового господарства» (Ольга МАТУЗ, асистент)

Профорієнтаційна робота

07 березня асистент кафедри географії та методики її викладання Борис Матвійчук разом з іншими науково-педагогічними працівниками К-ПНУ ім. І.Огієнка зустрілися з випускниками Борщівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Борщівської міської ради, Борщівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, Борщівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів №3 – гімназія імені Романа Андріяшика», Скала-Подільського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Скала-Подільської селищної ради Чортківського району Тернопільської області, Іванківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Скала-Подільської селищної ради Борщівського району Тернопільської області.

Зустріч пройшла у дружній та цікавій атмосфері. Випускникам наголосили на тому, що Університет Огієнка надає ґрунтовну професійну підготовку, формує вміння критично мислити, бути ініціативним і відповідальним, володіти сучасними цифровими технологіями та постійно самовдосконалюватись.

Ще одним вагомим кроком під час поїздки стало підписання договорів про співпрацю між Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка та Центром професійного розвитку педагогічних працівників Борщівської міської ради.

Сподіваємось на плідні результати подальшої співпраці!