Зустріч із заступником міністра освіти і науки України – Єгором Стадним

18 лютого 2020 року у стінах Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулась зустріч із заступником міністра освіти і науки України Єгором Стадним. На зустрічі були присутні й викладачі кафедри географії та методики її викладання.

Тут підіймались актуальні проблеми сьогодення, що стосуються розбудови та функціонування вищої школи на сучасному етапі.

Зокрема, під час спілкування Є. Стадного із науково-педагогічними працівниками університету обговорювались проблемні питання удосконалення підготовки висококваліфікованих фахівців, підходи до оцінки якості освіти у вишах України, міграції здобувачів вищої освіти за кордон, особливості державного фінансування університетів, скорочення кількості місць державного замовлення та збільшення місць підготовки на комерційній основі, публікації викладачів ЗВО у SCOPUS та Web of Science, проблеми української системи освіти в контексті європейської інтеграції та інші.

 

Оцінювання учнівських науково-дослідницьких робіт МАН України

16 лютого 2020 року у м. Хмельницький відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт МАН України. Представники кафедри географії та методики її викладання (С.С. Придеткевич – голова журі, І.Б. Любинська, Б.В. Матвійчук – члени журі) забезпечували оцінювання учнівських робіт у секції «Географія та ландшафтознавство». Похвальним є те, що по завершені роботи секції вчителі-керівники подякували членам журі за професійність, об’єктивність та обґрунтованість підсумкових результатів конкурсних робіт. В свою чергу викладачі подякували вчителям за підготовку учнів, дослідницький характер робіт, кваліфікованість у ведені дискусій тощо. Серед 15 учасників було виявлено 7 призерів: 1 місце – Жарун А.І. Тема: “Освітній простір Хмельницької області Територіальні зміни”. 2 місце – Кринциглов О.Б. Тема: “Стан та перспективи трудової міграції між Україною та Європейським союзом в умовах євроінтеграції”; Українець В.А. Тема: “Основні тенденції розвитку Китаю в міжнародному економічному інтеграційному просторі”. 3 місце – Побережна В.Б. Тема: “Теорія і практика кластеризації господарської діяльності (на прикладі Хмельницької області); Фармагей Ж.В. Тема: “Зміна структури сільськогосподарських угідь Славутчини в контексті глобального потепління; Мицак Л.Я. “Гідрографія Хоморця”; Яремчук Ю.В. Тема: “Структура та динаміка тафальних ландшафтів села Городище Судилківської сільської ради”.

Студенти, якими потрібно пишатись

Надзвичайно приємно, коли ініціаторами профорієнтаційної роботи стають наші студенти. Зокрема, 17 лютого 2020 р. студент-першокурсник Владислав Кравчук у стінах своєї рідної школи зустрівся із старшокласниками, яким розповів про наш навчальний заклад, перспективи вступу, особливості навчання, а також роздав контактну інформацію. Співучасниками зустрічі були також Ілля Тарасенко та Олег Солодуха. Висловлюється подяка нашим студентам за популяризацію спеціальностей та навчального закладу К-ПНУ ім. І. Огієнка.

Вітаємо зі славним ювілеєм!!!

10 лютого 2020 року відзначав 60-річний ювілей кандидат географічних наук, доцент кафедри географії та методики її викладання Рибак Ігор Петрович.

Від імені колективу кафедри та усього природничого факультету щиро вітаємо Вас із таким чудовим святом. Прийміть наші побажання міцного здоров’я, особистого щастя, невичерпної енергії і наснаги у всіх ваших добрих справах. Хай у Вашому домі завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість та виваженість. Нехай доля і надалі буде прихильною до Вас, даруючи радість життя, удачу, вірних і надійних друзів!

Про бізнес – студентам К-ПНУ

7 лютого в Кам’янці-Подільському міському центрі зайнятості пройшов тренінг “Розпочни свій бізнес”.

Захід проводився заступником начальника відділу активної підтримки безробітних Волковою Л. для студентів природничого факультету Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка.

Метою проведення таких тренінгів є ознайомлення його учасників із законодавчими аспектами підприємництва та організаційно-правовими формами підприємницької діяльності; особливостями складання бізнес-планів: його метою, змістом, структурою; надання консультаційної допомоги у виборі бізнес-ідеї.

Студенти на цьому заході навчилися виявляти основні перешкоди у вирішенні проблем власної зайнятості та визначили шляхи їх подолання. Молодь з великою цікавістю, інтересом активно вдосконалювали свої знання в ділових іграх: «Введення в основи бізнесу», «Попит та пропозиція». Вони вже спробували згенерувати свою бізнес-ідею, яка в майбутньому може перейти в успішний бізнес-проєкт.

Загалом учасники тренінгу змогли отримати відповіді на запитання, пов’язані з підприємницькою діяльністю, можливою реалізацією себе на сучасному ринку праці. Студентська молодь була досить активною під час проведення тренігу та отримала чимало практичних порад та рекомендацій щодо того, як стати успішними підприємцями.

Леся Волкова, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних