Заключний науково-практичний семінар

Незважаючи на попередження синоптиків про різку зміну погодних умов: грози, град, сильний шквал 25-30 м/с., все ж таки відбувся заключний науково-практичний семінар кафедри географії та методики її викладання у 2018-2019 н.р.

Завершення маршрутного етапу польової практики з геології студентів географічного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка

Зі слів студентів: «Говорити про практику загалом можливо й будемо, але не зараз. То тема для тривалих роздумів, які точно не всім сподобаються… Триденний маршрут дозволив ознайомитись із геологічним минулим Придністер’я, зібрати колекції скамянілостей та гірських порід… Та найцікавішим із відвіданих об’єктів було відслонення у Китайгороді. Тут ми мали можливість «доторкнутись до історії планети», помилуватись краєвидами у долині Тернави та зібрати шматки трилобітів.

Геотуризм зараз набуває розвитку в Україні загалом і на Поділлі зокрема. Це саме та сфера, де географи можуть практично застосувати свої знання. Сподіваюсь усі ми це зрозуміли))).

Велика вдячність І.П. Касіянику за проведену надзвичайно цікаву геологічну екскурсію по відслоненнях р. Тернави біля с. Китайгород!

Екскурсія «Незвідане поруч»

Світ, про який ми можемо тільки здогадуватися, зник разом із товщами морських вод, залишивши по собі закам’янілих свідків. Рештки вимерлих організмів, що населяли колись нашу планету, тепер загадково визирають зі скель чи спочивають у нас під ногами.

Викладач природничого факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Ігор Петрович Касіяник провів для наших учнів захоплюючу палеонтологічну екскурсію «Незвідане поруч».

У каньйоні діти роздивились скам’янілі корали, морські лілії. Шукали каміння з відбитками трилобітів та ракоскорпіонів. На завершення екскурсії учні здійснили препарацію трилобітів, залишивши їх собі на згадку про мандрівку.

Щиро вдячні Ігорю Петровичу за чудову подорож до сивої давнини, до історії нашого краю.