Від науки до практики

У 2023-2024 навчальному році Кам’янець-Подільський ліцей започаткував проєкт освітньо-наукового хабу «Від науки до практики». Проєкт став можливим завдяки співпраці з науковцями НЦ МАН України та особистій участі Ігоря Чернецького.

Чергова сесія хабу відбулася 8-9 травня 2024 року. Під час роботи з учнями ліцею, науковці допомагали формувати науковий світогляд і розвивати практичні навички. Зокрема, працювали Ігор Чернецький, кандидат педагогічних наук, завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ МАН та Євген Пащенко, науковий співробітник цього ж відділу. Координатором хабу виступив заступник директора ліцею Юрій Смольницький.

У межах травневої сесії науковці МАН запропонували ліцеїстам нові дослідницькі завдання з фізики та астрономії, розроблені фахівцями НЦ МАНУ. Учні досліджували механічні та світлові хвилі, а також вчилися отримувати зображення планет Сонячної системи.

Другий день сесії був присвячений палеонтологічним дослідженням у Кубачівському кар’єрі та на кафедрі географії та методики її викладання Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка.

У цьому проєкті взяли участь учні, які цікавляться наукою та займаються або планують займатися дослідницькою роботою з біології, географії, фізики та астрономії. Серед них:
– Даріна Ковальчук (11 клас),
– Катерина Донець (10 клас),
– Маргарита Титаренко (10 клас),
– Марина Рихліцька (10 клас),
– Анна Постой (10 клас),
– Ілля Ткач (10 клас),
– Ілля Синишин (10 клас),
– Аліна Савельєва (10 клас),
– Юля Гуменюк (9 клас),
– Артем Новосядлий (9 клас),
– Каріна Ісаєва (9 клас),
– Нікіта Шостаківський (9 клас),
– Кирил Юрчишин (9 клас),
– Андрій Тарарін (9 клас),
– Евеліна Ращик (9 клас),
– Анастасія Господар (9 клас),
– Тетяна Горкуша (9 клас),
– Анна Горущинська (9 клас),
– Дарія Лесик (9 клас),
– Мирослава Гаврилянчик (9 клас),
– Олександра Ковальчук (9 клас),
– Микола Левицький (9 клас).

Завдяки практичній роботі з науковцями учні здобули безліч нових знань, ідей та досвіду, що підштовхує їх до майбутніх особистих наукових досліджень. Співпраця продовжиться, оскільки вже є нові запити та задачі на майбутнє.

Щиро дякуємо МАН України за можливість співпраці заради майбутнього!